Co Gramy

4KINO: Najlepsze polskie 30′

  • 23 lutego
4 Kino
Czas trwania: 90 min
Gatunek:
Film w cyfrowej jakości 2D
4KINO: Najlepsze polskie 30′
Bilety do nabycia w kasie na parterze
kasa@eck.elk.pl tel. 87 621 71 56
  1. piątek -
    23 lutego
    19:00 - polski 2D
    Bilet: 15 zł

Najpiękniejsze fajerwerki ever
reż. Aleksandra Terpińska, Polska 2017, 28′
obsada: Justyna Wasilewska, Malwina Buss, Piotr Polak

Dzień z życia trojga młodych przyjaciół, którzy w obliczu fikcyjnego konfliktu zbrojnego w swoim kraju muszą radykalnie zmodyfikować plany na przyszłość. W ich wygodne wielkomiejskie życie wkracza brutalna siła, której nie są w stanie opanować. Historia z gatunku political fictionzwyciężyła w konkursie telewizji Kino Polska na scenariusz inspirowany Przypadkiem Krzysztofa Kieślowskiego.

60 kilo niczego
reż. Piotr Domalewski, Polska 2017, 27′
obsada: Grzegorz Damięcki, Andrzej Grabowski, Tomasz Schuchardt

Zimny poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof zaczyna swój pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Żeby przetrwać w środowisku pracowników fizycznych, do którego wyraźnie nie pasuje, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Jednak nieoczekiwany wypadek, którego ofiarą staje się jeden z pracowników, wystawi zasady moralne Krzysztofa na próbę. Bohater zrozumie, że łatwo być stanowczym w sprzyjających okolicznościach, jednak trudno przeciwstawić się złu, kiedy konsekwencje mogą być dla nas dramatyczne.

Amerykański sen
reż. Marek Skrzecz, Polska 2017, 26′
obsada: Szymon Siwiec

Głuchołazy – niewielkie miasto, które w latach dziewięćdziesiątych tętniło życiem, obecnie wymiera. W miasteczku panuje duże bezrobocie, a część mieszkańców wyjechała. W tym miejscu bez perspektyw nastoletni Szymon postanawia spełnić swoje wielkie marzenie. Chce zostać zapaśnikiem amerykańskiego wrestlingu.