Co Gramy

4KINO Niepoczytalna

  • 27 września
4 Kino
Czas trwania: 98 min
Gatunek: dramat, thriller,
Film w cyfrowej jakości 2D
4KINO Niepoczytalna
Bilety do nabycia w kasie na parterze
kasa@eck.elk.pl tel. 87 621 71 56
  1. czwartek -
    27 września
    19:30 - napisy 2D
    Bilet: 10 zł

Laureat Oscara i Złotej Palmy w Cannes, twórca filmów „Traffic” oraz „Seks, kłamstwa i kasety wideo” Steven Soderbergh przenosi widzów do dramatycznej, niepokojącej rzeczywistości młodej kobiety, która z uporem walczy o odzyskanie wolności nawet kosztem własnego zdrowia psychicznego. W roli głównej zobaczymy Claire Foy.

W oryginalnym thrillerze Niepoczytalna reżyser Steven Soderbergh przenosi widzów do dramatycznej, niepokojącej rzeczywistości młodej kobiety (Claire Foy, The Crown), która z uporem walczy o odzyskanie wolności nawet kosztem własnego zdrowia psychicznego.

Bohaterka wbrew własnej woli trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie musi stawić czoło swojemu największemu lękowi – lecz czy dzieje się to naprawdę, czy w jej wyobraźni?

Zraniona psychicznie z powodu prześladowania stalkera, Sawyer Valentini (Claire Foy) przenosi się z Bostonu do Pensylwanii i zaczyna nowe życie. Jednak matka, która pozostała na miejscu (nominowana do Nagrody Akademii Amy Irving) tęskni za nią, a i nowa praca w biurze jest daleka od ideału, więc Sawyer nie radzi sobie najlepiej po dwóch ciężkich latach. Szukając pomocy rozpoczyna terapię w Ośrodku Zaburzeń Behawioralnych Highland Creek. Pierwsza sesja z doktor Ashley Brighterhouse (Aimée Mullins, Stranger Things) w usytuowanym na przedmieściach ośrodku przynosi pozytywne rezultaty — niestety Sawyer nieświadomie podpisuje zgodę na dobrowolny 24-godzinny pobyt w placówce.

Sawyer nie może więc opuścić ośrodka, w którym leczy się też poważnie zaburzona Violet (Juno Temple, Mroczny Rycerz powstaje) oraz rezolutny Nate (Jay Pharoah, Saturday Night Live), zmagający się z uzależnieniem od opioidów. Sawyer ma nadzieję, iż za kilka godzin będzie mogła opuścić ośrodek, lecz wtedy zauważa jednego z pracowników George’a Shawa (Joshua Leonard, Blair Witch Project), co budzi jej przerażenie i wściekłość…

ponieważ jest przekonana, iż Shaw naprawdę nazywa się David Strine i jest jej prześladowcą. Lecz czy widzi go naprawdę, czy to wytwór jej wyobraźni? Lekarze, ani personel nie wierzą, że Sawyer znajduje się w niebezpieczeństwie i wszyscy uważają, iż ma problemy psychiczne, w związku z czym jej pobyt w Highland Creek zostaje przedłużony na czas nieokreślony. Sawyer uświadamia sobie, że jeśli chce przetrwać, musi zmierzyć się z własnymi demonami i wywalczyć sobie wolność.

 

Obsada:

Sawyer Valentini

CLAIRE FOY

David Strine

JOSHUA LEONARD

Nate Hoffman

JAY PHAROAH

Violet

JUNO TEMPLE

Ashley Brighterhouse

AIMEE MULLINS

Angela Valentini

AMY IRVING

Twórcy:

Reżyser/Zdjęcia/Montaż – Steven Soderbergh

Scenariusz – Jonathan Bernstein, James Greer