Co Gramy

4KINO: Whitney

  • 31 sierpnia
4 Kino
Czas trwania: 120 min
Gatunek: dokument,
Film w cyfrowej jakości 2D
4KINO: Whitney
Bilety do nabycia w kasie na parterze
kasa@eck.elk.pl tel. 87 621 71 56
  1. piątek -
    31 sierpnia
    19:00 - napisy 2D
    Bilet: 10 zł

Wyreżyserowany przez laureata Oscara – Kevina Macdonalda („Ostatni król Szkocji”, „Czekając na Joe”) i wyprodukowany przez dwukrotnego zdobywcę Nagrody Akademii – Simona Chinna („Sugar Man”, „Człowiek na linie”) poruszający dokument poświęcony pamięci legendy muzyki pop i R&B – Whitney Houston. „Chwytający za serce” (The Guardian), a przy tym intymny i porażająco szczery filmowy portret, dający wyjątkowe spojrzenie na życie, zawrotną karierę oraz powolny upadek, obdarzonej niespotykanym wręcz talentem gwiazdy. Wypełniony wspomnieniami najbliższych artystki, niepublikowanymi wcześniej filmami oraz muzyką, która już dziś uzyskała status nieśmiertelności.

Z imponującą liczbą ponad 200 milionów albumów sprzedanych na całym świecie, ze statusem pierwszej kobiety-artystki, która zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200 i jedynej w historii, której siedem kolejnych singli pojawiło się na pierwszym miejscu zestawienia Billboard Hot 100, Whitney Houston była głosem swojego pokolenia. Artystką, która z piosenkarki gospel miała stać się królową światowej sceny. To ona zainspirowała całe pokolenie wokalistek z Mariah Carey i Beyoncé na czele. To jej brawurowe wykonanie amerykańskiego hymnu w trakcie Super Bowl w 1991 roku przetarło ścieżki niedostępne wcześniej dla czarnoskórych muzyków. W tle do tych wiekopomnych wydarzeń pisała się jednak inna historia. Porażająca opowieść o uzależnieniu i samozniszczeniu, wypełniająca kolumny tabloidowych gazet i czasopism. Historia kobiety, która na scenie miała głos anioła, ale poza nią przegrywała walkę z własnymi demonami.

„Whitney” to jedyna tego typu produkcja, która otrzymała pełną zgodę i poparcie rodziny oraz spadkobierców wokalistki. W filmie zostaną wykorzystane niepublikowane wcześniej ujęcia, rzadko lub nigdy niepokazywane materiały filmowe, a także nagrania koncertowe wykonane przez samą Whitney Houston w różnych okresach jej kariery. Widzowie usłyszą wersje oryginalne oraz acapella największych przebojów Whitney Houston. Wszystko to wsparte bogatymi materiałami ze zbiorów najbliższej rodziny i przyjaciół Whitney, dokumentującymi jej burzliwe, prywatne życie.

Obsada:

WHITNEY HOUSTON

BOBBY BROWN

BOBBI KRISTINA BROWN

CISSY HOUSTON

ROBYN CRAWFORD

L.A. REID

CLIVE DAVIS

GARY HOUSTON

ALAN JACOBS

MARY JONES

Twórcy:

REŻYSERIA – KEVIN MACDONALD

ZDJĘCIA – NELSON HUME

MUZYKA – ADAM WILTZIE

MONTAŻ – SAM RICE-EDWARDS

DŹWIĘK – GLENN FREEMANTLE

UDŹWIĘKOWIENIE – DANNY FREEMANTLE, NICK FREEMANTLE,
DAYO JAMES, ROBERT MALONE

PRODUCENCI – jonathan chinn, simon chinn, lisa erspamer

PRODUCENCI WYKONAWCZY – will clarke, nicole david, zanne devine, patricia houston, rosanne korenberg, andy mayson,
joe patrick, mike runagall