Co Gramy

Daleko od Reykjaviku

 • 16 października
 • - 22 października
Bez cyklu
Czas trwania: 92 min
Gatunek: dramat, komedia,
Film w cyfrowej jakości 2D
Daleko od Reykjaviku
Bilety do nabycia w kasie na parterze
kasa@eck.elk.pl tel. 87 621 71 56
 1. piątek -
  16 października
  17:00 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł
 2. wtorek -
  20 października
  17:00 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł
 3. środa -
  21 października
  17:00 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł
 4. czwartek -
  22 października
  17:00 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł

Ten ujmujący komediodramat koncentruje się wokół wiejskiego życia, którego rutyną wstrząsają nieoczekiwane zdarzenia, a w ich centrum znajdzie się – do tej pory łagodna i pokorna – Inga. Kiedy z jej życia niespodziewanie zniknie mąż, a bohaterka odkryje jego tajemnice, smutek zamieni się w gniew skierowany przeciwko lokalnej wspólnocie. Po raz pierwszy w życiu Inga zaprotestuje i stanie do samotnej walki – i to z potężnym przeciwnikiem.

Kobieta nie zgadza się, by ją i sąsiadów doiła dłużej miejscowa spółdzielnia, której szefowie wpuszczają rolników w spiralę długów. Niczym islandzka Erin Brockovich, Inga rusza na wojnę z patologiczną korporacją i zastraszonymi sąsiadami, którzy wybierają milczenie. Samotne życie z dala od Reykjavíku wymaga odwagi, a zbuntowana kobieta wiele ryzykuje. Ale wychowana pośród surowej natury Inga odkrywa, że przez lata wyrzeźbiła ona także jej charakter. I że w lokalnej społeczności nie ma dla niej świętych krów.

Daleko od Reykjavíku”, nowy film twórcy kinowego przeboju „Barany. Islandzka opowieść”, ponownie rozgrywa się w zachwycających pejzażach Islandii.
W północną melancholię nieoczekiwanie wplata się tu komizm, a przemianę bohaterki subtelnie łączy ze zmianami w jej otoczeniu: zima powoli przechodzi w zwiastującą nowe życie wiosnę, mrok ustępuje coraz dłuższym dniom, a w ich świetle staje się jasne, jaką należy obrać drogę. I że na tej drodze nie zawsze warto podążać za stadem.