Co Gramy

NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

 • 01 marca
 • - 13 lutego
NH EF
Czas trwania: min
Gatunek:
Film w cyfrowej jakości 2D
NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ
Bilety do nabycia w kasie na parterze
kasa@eck.elk.pl tel. 87 621 71 56
 1. czwartek -
  01 marca
  08:00 - napisy 2D
  Bilet: 10/12 zł
 2. wtorek -
  06 lutego
  08:00 - lektor 2D
  Bilet: 10/12 zł
 3. wtorek -
  06 marca
  09:30 - lektor 2D
  Bilet: 12/10 zł
 4. środa -
  07 marca
  09:00 - dubbing 2D
  Bilet: 10/12 zł
 5. wtorek -
  13 lutego
  09:00 - lektor 2D
  Bilet: 10/12 zł

La La Land (01.03)

Złota era Hollywood. Mia i Sebastian to niespełnieni artyści, którzy marzą o sławie. Miłość i realizacja marzeń wiele zmienią w ich życiu, ale artystyczne kompromisy i trudne charaktery obojga nie pozwalają na łatwy happy end.

Mia to niedoceniona aktorka, która wytrwale biega na castingi, a Sebastian to utalentowany pianista jazzowy grający za marne pieniądze w restauracji. Kiedy się poznają i pokochają, tanecznym krokiem i w rytm melodyjnych piosenek zaczną zmierzać ku świetlanej przyszłości. Seb chce być wierny swoim ideałom i miłości do jazzu. Kariera i pieniądze, jeśli chce je zdobyć, wymagają ustępstw. Mia próbuje wystawić swą sztukę. Niespodziewanie ich drogi zaczynają się rozchodzić. Fabryka Snów, blichtr, targowisko próżności tego świata są scenerią dla miłosnych i artystycznych perypetii bohaterów.

 

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra (02.03)

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” to seria filmów opartych na popularnych dziecięcych książkach Martina Widmarka i Heleny Willis.

Dwójka młodych detektywów rozwiązuje kolejną zagadkę. Tym razem jest to zniknięcie rodowego klejnotu o nazwie Stella Nostra. Diament, przywieziony dla Diny i Sary, przyjaciół młodych detektywów, z okazji ich ślubu jest powodem wieloletniej kłótni i braku porozumienia między dwoma mafijnymi rodzinami. Czy Lasse i Maja odnajdą klejnot? Czy uda im się zapobiec konfliktowi pomiędzy zwaśnionymi rodzinami i wybronią samych siebie od oskarżeń?

 

Kacper i Emma na safari (06.03)

Kolejna odsłona przygód Emmy i Kacpra. Tym razem z bohaterami filmu i ich maskotkami: Leo i Panią Królik przenosimy się do egzotycznej Afryki.

Emma przynosi Kacprowi ważną nowinę: jej mama chce pomóc swojej przyjaciółce Ann w prowadzeniu lecznicy dla zwierząt. Pracownia znajduje się w… Afryce. Dziewczynka zapewnia, że razem z nimi może polecieć również Kacper. Na dwoje przyjaciół czeka mnóstwo przygód: nowa znajomość z Tiri, zepsuty samochód, lew, który spadł z wysokiego brzegu, dziadek dziewczynki uwięziony w sidłach… A to jeszcze nie wszystko. Czy Emma i Kacper znajdą mamę lwa i czy dziewczynka z sąsiedztwa zrozumie, że żywe zwierzę to coś więcej niż zabawka?

 

Mały lalkarz (07.03)

Historia przyjaźni francuskiego mistrza sztuki lalkarskiej i dziewięcioletniego chłopca zafascynowanego teatrem. Bohaterowie odbywają razem podróż po Nicei, wystawiając przygodnej publiczności anegdotyczne spektakle, które z każdą nową próbą stają się doskonalszym i pełniejszym przeżyciem dla młodego ucznia.

Film jest przykładem dokumentalnego kina drogi. Poznajemy mistrza teatru obwoźnego, Sergia Dottiego i Adriena – dorastającego chłopca, którego matka wysłała w podróż życia. Celem wyprawy jest urzeczywistnienie sztuki teatralnej w wielu wymiarach. Pierwszym z nich jest budowanie relacji między mistrzem a jego publicznością, drugim – zgłębianie procesu tworzenia. Teatr jest również drogą do dojrzałości Adriena, dla mistrza Sergia okazuje się zaś spuścizną, którą próbuje komuś przekazać. Jest nią nie tylko teatr i charakterystyczne postrzeganie świata, ale także szukanie odpowiedzi na najważniejsze pytania, nurtujące każdą jednostkę.