Co Gramy

PREMIERA Jestem William

 • 15 czerwca
 • - 16 czerwca
Kino rodzinne
Czas trwania: 86 min
Gatunek: familijny, komedia,
Film w cyfrowej jakości 2D
PREMIERA Jestem William
Bilety do nabycia w kasie na parterze
kasa@eck.elk.pl tel. 87 621 71 56
 1. sobota -
  15 czerwca
  13:00 - dubbing 2D
  Bilet: 12 zł
 2. niedziela -
  16 czerwca
  13:00 - dubbing 2D
  Bilet: 12 zł

William uważa się za pechowca, a życie cały czas stawia przed nim nowe wyzwania. Mieszka ze swoim wujkiem Nilsem. Jego ojciec nie żyje, a matka jest niezrównoważona psychicznie. W szkole Wiliam nękany jest przez kolegę Martina i jego bandę, po uszy zakochany jest też w koleżance z klasy Violi. Wuj Nils przeszedł na wcześniejszą emeryturę i cały wolny czas poświęca na kupowanie i sprzedawanie rzeczy po korzystnej cenie. Niestety Nils przez swoją słabość do karcianych gier za pieniądze, zadłuża się na ogromną kwotę u  miejscowych  gangsterów.  William  postanawia  zacząć działać i udaje się na  rozmowę z  przywódcą  mafii, żeby  odroczył spłatę długu… Chłopiec  musi się  przekonać, że ma w sobie siłę i spryt, a los podsyła mu wskazówki, jak wyjść z opresji.

NAGRODY I FESTIWALE: Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!: Nagroda Europejskiego Stowarzyszenia Filmu dla Dzieci (ECFA) 2018, Festiwal Ale Kino!: Marcinek – Nagroda Jury Dziecięcego za Najlepszy pełnometrażowy film dla dzieci 2018, Festiwal Ale Kino!: Młode Koziołki – Jury Międzynarodowe – Nagroda za najlepszy Film pełnometrażowy dla dzieci 2018, Festiwal Ale Kino!: Nagroda Sieci Kin Studyjnych; najlepszy film 2018, Miedzynarodowy Festowal Filmowy BUFF: Nagroda Europejskiego Stowarzyszenia Filmu dla Dzieci (ECFA) 2018, Filem’on Międzynarodowy Festiwal filmowy w Brukseli: Bella Brussela Award – Najlepszy film pełnometrażowy dla dzieci 2018, Międzynarodowy Festiwal filmów dla dzieci i młodzieży Lucas: Nagroda za najlepszy film pełnometrażowy 8+ w 2018, Miedzynarodowy Festiwal Filmów dziecięcych Oulu: Nagroda Europejskiego Stowarzyszenia Filmu dla Dzieci (EFCA) za najlepszy film europejski 2017.

Obsada:

obsada:  Alexander Magnússon, Rasmus Bjerg, Amina Arrakha, Stinne Henriksen, Dorte Højsted, Amina Arrakha, Niels Martin Eriksen

Twórcy:

reżyseria: Jonas Elmer

scenariusz: Kim Fupz Aakeson

zdjęcia: Eric Kress (DFF)