Co Gramy

PREMIERA Podwójne życie

 • 24 maja
 • - 31 maja
Bez cyklu
Czas trwania: 108 min
Gatunek: komedia,
Film w cyfrowej jakości 2D
PREMIERA Podwójne życie
Bilety do nabycia w kasie na parterze
kasa@eck.elk.pl tel. 87 621 71 56
 1. piątek -
  24 maja
  17:00 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł
 2. sobota -
  25 maja
  20:15 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł
 3. niedziela -
  26 maja
  11:00 - napisy 2D
  Bilet: 10 (SEANS DLA MAM Z MAŁYMI DZIEĆMI) zł
 4. poniedziałek -
  27 maja
  19:15 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł
 5. wtorek -
  28 maja
  19:15 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł
 6. środa -
  29 maja
  19:15 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł
 7. piątek -
  31 maja
  19:15 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł

Uwodzicielski i przewrotny, najnowszy film Oliviera Assayasa („Sils Maria”, „Personal Shopper”) bawi się pojęciem wierności. W „Podwójnym życiu” dotyczy ono zarówno kilku zdradzających się osób, perwersyjnej relacji fikcji do rzeczywistości, jak również rewolucji technologicznej, która każe nam porzucać stare przyzwyczajenia. W błyskawicznie zmieniającym się świecie e-booki wygryzają papierowe książki, młode kochanki – starzejące się żony, zaś seriale – kinowe fabuły. Nie zmienia się tylko jedno: zawsze najbardziej podnieca nas nowe.

Swoimi bohaterami uczynił Assayas członków paryskiej bohemy, przeżywających właśnie kryzys wieku średniego. Leonard, pisarz snobujący się na bycie offline (Vincent Macaigne), pragnie wydać kolejną powieść, będącą zapisem romansu z pewną aktorką. Jego wydawca, przystojny karierowicz Alain (w tej roli super gwiazda francuskiego kina – Guillaume Canet), odrzuca książkę, bo o wiele bardziej pasjonuje go teraz świat e-booków, a dokładnie atrakcyjna doradczyni do spraw digitalizacji. Alainowi umyka więc, że jego żona, marząca o ambitnej roli serialowa aktorka Selena (fantastyczny, autoironiczny występ Juliette Binoche) spotyka się z pewnym pisarzem, którego partnerka także nie wie o zdradzie, bo jest zbyt zajęta ogarnianiem PR–u prowadzącego podwójne życie polityka…

Na ów splot seksu, kłamstw i literatury, Assayas patrzy z wyrozumiałością i humorem (krytycy podkreślają, że „Podwójne życie” to jego najlepsza komedia!), deklarując w jednym z wywiadów: „Staliśmy się takimi moralistami, że zapragnąłem nakręcić film odrobinę niemoralny”. Inspiracją dla tego lekkiego niczym czytnik – i równie pojemnego – komediodramatu jest bez wątpienia seksowne kino mistrza Erica Rohmera. Niektórzy piszą też o podobieństwach do najlepszych filmów Woody’ego Allena – z tym że u Assayasa jest zdecydowanie więcej wina.

Podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu zostanie zaprezentowana retrospektywa filmów Olivera Assayasa. Festiwal rozpocznie się 25 lipca i potrwa do 4 sierpnia 2019 roku.

Obsada:

Guillaume Canet jako Alain Danielson

Juliette Binoche jako Selena

Vincent Macaigne jako Léonard Spiegel

Christa Théret jako Laure d’Angerville

Nora Hamzawi jako Valérie

Pascal Gregory jako Marc-Antoine Rouvel

Twórcy:

Reżyseria Oliver Assayas
Scenariusz Oliver Assayas
Zdjęcia Yorick Le Saux
Montaż Simon Jacquet
Dźwięk Nicolas Cantin Daniel Sobrino Aude Baudassé
Scenografia François-Renaud Lebarthe
Kostiumy Jürgen Doering