Co Gramy

PREMIERA Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach

 • 13 sierpnia
 • - 16 sierpnia
Bez cyklu
Czas trwania: 102 min
Gatunek: fantasy, komedia,
Film w cyfrowej jakości 2D
PREMIERA Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach
Bilety do nabycia w kasie na parterze
kasa@eck.elk.pl tel. 87 621 71 56
 1. poniedziałek -
  13 sierpnia
  19:30 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł
 2. wtorek -
  14 sierpnia
  19:30 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł
 3. środa -
  15 sierpnia
  19:30 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł
 4. czwartek -
  16 sierpnia
  19:30 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł

Londyn, 1977 rok. Młody punk Enn wraz ze swoimi kumplami Johnem i Vic’iem przypadkowo trafiają na dziwną imprezę studentów z zagranicznej wymiany. Na domówce Enn spotyka piękną i tajemniczą Zan, która chce, by chłopak „pokazał jej” punk. Zaczyna się 24-godzinna przygoda pełna muzyki, imprezowania i niszczenia mienia publicznego. Bohater szybko zakochuje się w dziewczynie, która tak naprawdę jest kosmitką, a rzekoma zagraniczna wymiana okazuje się być z innej galaktyki.

Neil Gaiman 

Brytyjski pisarz, scenarzysta i redaktor. Uważany za jednego z najwybitniejszych żyjących pisarzy fantasy, urban fantasy i science fiction. Jest autorem scenariuszy do „Księżniczki Mononoke”, „Beowulfa”,  „Gwiezdnego pyłu” oraz do odcinków serialu „Doctor Who”. Wielokrotny laureat nagród Hugo, Nebula, Bram Stoker Award oraz nagród magazynu Locus. Jest także 14-krotnym laureatem Nagrody w dziedzinie komiksu. W 2001 roku jego książka „Amerykańscy bogowie” znalazła się na liście bestsellerów New York Times’a.  Film „Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach” jest ekranizacją opowiadania Gaimana pod tym samym tytułem ze zbioru opowiadań „Rzeczy ulotne” (Wyd. Mag).

Neil Gaiman o opowiadaniu „Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach”:

Przygody Enna i jego przyjaciół mają podłoże autobiograficzne. Enn w skrócie to ja. Świat książki jest inspirowany moimi wspomnieniami z Croydon (dzielnica Londynu – przyp. P.T.). Tytuł opowiadania była pierwszą rzeczą, jaka przyszła mi do głowy. Nawet nie musiałem tworzyć nowych postaci. Pisałem o sobie i o swoich przyjaciołach w Croydon w 1977 r. Następnie przerobiłem ten materiał na opowieść o przepaści dzielącej chłopców i dziewczyny w tym samym wieku – one dla nas mogły być tak samo kosmitami. Mając taki koncept, wciągu 12 godzin  napisałem opowiadanie. Następne 12 godzin zajęły mi poprawki tekstu i wysłanie do publikacji – to było jak otrzymanie magicznego prezentu od bogów.

O reżyserze:

John to geniusz, który jest ukryty pod maską chłopca. (…). Rozmawiając z nim zdajesz sobie sprawę, jaki jest błyskotliwy, inteligentny, empatyczny, i jak głęboko przemyśla różne rzeczy. 

O postaciach w filmie:

Zakochałem się w tych postaciach. Polubić Zan jest łatwo, bo to postać stworzona do tego, ale również uwielbiam Boadice, graną przez Nicole Kidman – to bardzo złożona i tragiczna figura matki. Jest też Ruth Wilson w roli Stelli oraz inni bohaterowie, którzy są piękni, ale też posiadają swoje wady.

Obsada:

NICOLE KIDMAN

ELLE FANNING

ALEX SHARP

Twórcy:

Reżyseria

JOHN CAMERON MITCHELL

 Scenariusz

PHILIPPA GOSLETT and JOHN CAMERON MITCHELL

Zdjęcia

FRANK G. DeMARCO

 Scenografia

HELEN SCOTT

Muzyka

NICO MUHLY & MATMOS Dyschords

Na podstawie opowiadania

NEILA GAIMANA