Co Gramy

PREMIERA Samson

 • 17 sierpnia
 • - 23 sierpnia
Bez cyklu
Czas trwania: 110 min
Gatunek: przygodowy,
Film w cyfrowej jakości 2D
PREMIERA Samson
Bilety do nabycia w kasie na parterze
kasa@eck.elk.pl tel. 87 621 71 56
 1. piątek -
  17 sierpnia
  17:00 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł
 2. sobota -
  18 sierpnia
  17:00 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł
 3. niedziela -
  19 sierpnia
  17:00 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł
 4. poniedziałek -
  20 sierpnia
  17:00 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł
 5. wtorek -
  21 sierpnia
  17:00 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł
 6. środa -
  22 sierpnia
  17:00 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł
 7. czwartek -
  23 sierpnia
  17:00 - napisy 2D
  Bilet: 15 zł

Biblijna epopeja, którą trzeba zobaczyć! Epicka opowieść o hebrajczyku z niezwykłym darem siły, wybrańcu Boga, który ma za zadanie wyzwolić swój lud z niewoli.

Po stracie miłości swego życia z winy okrutnego księcia Filistynów, młody hebrajczyk o nadprzyrodzonej sile broni swojego narodu, poświęcając wszystko, by pomścić swoją miłość, swój lud i swojego Boga.

Film to widowiskowe kino akcji w gwiazdorskiej obsadzie, będące odpowiedzią na bardzo popularne ostatnio filmy o tematyce superbohaterskiej. W filmie zobaczymy m.in.: Billy/ego Zane’a, nagrodzonego Złotym Globem Rutgera Hauera, Jasona Rathbone’a (znanego z sagi „Zmierzch”), Lindsay Wagner, Caitlin Leahy oraz Taylra Jamesa w roli tytułowego Samsona.

Samson był kręcony w RPA i jest najdroższą produkcją studia Pure Fix, producenta filmu BÓG NIE UMARŁ, jednego z najważniejszych chrześcijańskich filmów 2014 roku.

Reżyser filmu Bruce Macdonald: „Większość ludzi wie, że Samson miał długie włosy, Delilah je obcięła i stracił siły, ale to nie wszystko. Samson nie chciał być bohaterem, a jego droga do odzyskania wiary – cała historia – ma znaczenie także dziś”.

EPICKA HISTORIA O SILE, JAKĄ DAJE WIARA.
Samson żył w czasach, gdy Bóg Jahwe karał Izraelitów wydając ich „w ręce Filistynów” (Sdz 13,1). Zrodził się z niepłodnej podobnie jak Chrzciciel, Izaak i Samuel. Anioł zapowiedział jego rodzicom, że urodzi im się syn, który będzie nazirejczykiem, co oznaczało że przez całe życie będzie musiał unikać alkoholu, dotykania zmarłych jak i strzyżenia włosów. Nazirejska świętość oznaczała także, że wybrańcy Boga mieli do spełnienia ważną misję.

Samson – to biblijny Hercules. Obdarowany niezwykłą siłą przez Boga. Znany z niezwykłej siły, którą czerpał z przyrzeczeń złożonych Bogu. Dokonywał czynów niemożliwych dla zwykłych ludzi: zabił lwa gołymi rękami, pokonał armię wroga oślą szczęką i siłą własnych mięśni, wyrwał bramę miasta wraz z odrzwiami, zburzył budynek.

INFORMACJE ZA: KONDRAT MEDIA http://pl.kondratmed.nazwa.pl

Obsada:

Taylor James jako Samson

Rutger Hauer jako Manoah

Billy Zane jako Król Balek

Jackson Rathbone jako Rallah

Caitlin Leahy jako Delilah

Lindsay Wagner jako Zealphonis

Twórcy:

Reżyseria – Bruce MacDonald

Scenariusz – Jason Baumgardner, Galen Gilbert, Timothy Ratajczak, Zach Smith