Co Gramy

WaMa Retrospekcja Krótkiemetraże

  • 26 września
Bez cyklu
Czas trwania: 65 min
Gatunek: krótkimetraż,
Film w cyfrowej jakości 2D
WaMa Retrospekcja Krótkiemetraże
Bilety do nabycia w kasie na parterze
kasa@eck.elk.pl tel. 87 621 71 56
  1. niedziela -
    26 września
    14:30 - polski 2D
    Bilet: 0 zł

Po raz kolejny Widzowie Kina ECK, będą mogli bezpłatnie obejrzeć specjalnie wyselekcjonowane filmy, które wyświetlane były w ramach pokazów konkursowych na WAMA Film Festiwal w 2020 roku.

– Retrospekcja jest tradycyjnym filmowym podsumowaniem ubiegłorocznej edycji festiwalu, a jednocześnie zapowiedzią tego, co będzie czekało sympatyków dobrego kina już od 5 października w Olsztynie – mówi Marcin Kot Bastkowski, dyrektor WAMA Film Festival.

Podczas pokazu filmów krótkometrażowych zobaczymy:

WE HAVE ONE HEART

Po śmierci matki Adam odnajduje korespondencję, wymienianą przed laty przez rodziców. To dla niego szansa, by dowiedzieć się czegoś o ojcu, którego nigdy nie poznał. Połączenie animacji rysunkowej z materiałami archiwalnymi pozwala przenieść się 40 lat wstecz oraz odkryć niezwykłą tajemnicę rodzinną.

NOAMIA

W nadmorskim mieście znaleziono ciało martwego chłopaka. Na miejsce przybywa komisarz Delman. Szybko orientuje się, że znał ofiarę, a tajemnica chłopaka jest także jego tajemnicą. Śledztwo zaprowadzi go do osiedla Noamia.

DALEJ JEST DZIEŃ

Paweł jest samotnym mężczyzną, który pracuje na małym promie rzecznym, niedaleko swojej wioski. Większość czasu upływa mu na przewożeniu mieszkańców wsi na drugą stronę rzeki. Mimo, że Paweł jest znany w okolicy, każdy kolejny dzień spędza samotnie. Pewnego dnia jednak zauważa, że ktoś próbuje pokonać rzekę wpław. Tą osobą jest Mohammad, nielegalny imigrant. Paweł postanawia pomóc i ukrywa Mohammada. W końcu ma kogoś, z kim może porozmawiać.

WSTĘP BEZPŁATNY!