Ciekawe Wydarzenia

4KINO „Sweet country”

12.07.2018
4KINO „Sweet country”

Doceniany na wielu światowych festiwalach, w tym nagrodzony specjalną nagrodą Jury na 74. MFF w Wenecji oraz nagrodą FIPRESCI na ubiegłorocznym CAMERIMAGE. „Sweet Country” to oparty na prawdziwych wydarzeniach western, jednego z najbardziej cenionych australijskich reżyserów, Warwicka Thorntona („Samson i Dalila”). Teraz dzieło Thorntona możecie obejrzeć w cyklu 4KINO.

Reżyser zaprosił do współpracy gwiazdy światowego formatu – Sama Neilla znanego szerokiej publiczności z takich filmów jak „Jurassic Park”, „Fortepian” czy głośnego serialu „Peaky Blinders” oraz Bryana Browna, australijskiego aktora, który partnerował m.in. Nicole Kidman w filmie „Australia” czy Tomowi Cruise’owi w przeboju „Koktajl”.

Akcja filmu rozgrywa się w 1929 roku w małym mieście położonym na australijskim Terytorium Północnym. Bohaterem jest Sam, aborygen w średnim wieku, który pracuje dla lokalnego kaznodziei, Freda Smitha.

Pewnego dnia Sam zostaje wraz żoną i córką najęty do pracy przez niejakiego Harry’ego Marsha. Ten okazuje się złym człowiekiem, a jego coraz bardziej napięte relacje z Samem kończą się gwałtowną strzelaniną. Aborygen zabija białego w obronie własnej.

W rezultacie Sam staje się poszukiwanym przestępcą, zmuszonym do ucieczki z miasta z ciężarną żoną. Ich śladem ruszają tropiciele pod wodzą doświadczonego sierżanta Fletchera…

Zapraszamy wszystkich miłośników kina! Bilety w cenie 10zł. Startujemy o 19:15.

Widzimy się w Kinie ECK!

Obsada:

Hamilton Morris Sam Kelly
Sam Neill Fred Smith
Bryan Brown sierżant Fletcher
Anni Finsterer Nell
Natassia Gorey Furber Lizzie
Ewen Leslie Harry March
Thomas M. Wright Mick Kennedy
Matt Day sędzia Taylor

Twórcy:

Reżyseria: Warwick Thornton
Scenariusz: Steven McGregor, David Tranter
Zdjęcia: Dylan River, Warwick Thornton
Montaż: Nick Meyers
Scenografia: Tony Cronin
Kostiumy: Heather Wallace
Producenci: David Jowsey, Greer Simpkin