Ciekawe Wydarzenia

BABSKI WIECZÓR – „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”

22.06.2018
BABSKI WIECZÓR – „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”

Sensacyjna ekranizacja bestsellerowego pamiętnika „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” autorstwa Virginii Vallejo – kochanki Pabla Escobara, czyli człowieka uznawanego za najpotężniejszego i najokrutniejszego barona narkotykowego wszech czasów. W rolach głównych zdobywcy Oscarów – JAVIER BARDEM („Mother!”, To nie jest kraj dla starych ludzi”)  i Penélope Cruz („Morderstwo w Orient Expressie”, „Zakochani w Rzymie”). Ta aktorska para z prawdziwego życia wystąpiła wspólnie na wielkim ekranie po raz pierwszy od 10 lat, kiedy to w kinach pojawił się pamiętny film Woody’ego Allena pt.: „Vicky Cristina Barcelona” z 2008 roku.

Pablo Escobar to najpotężniejszy baron narkotykowy XX wieku, który zajmuje się przemytem kokainy do USA i wielu innych państw na świecie. Wartość jego zarobków została oszacowana na 55 miliardów dolarów w przeliczeniu na współczesny kurs waluty. Pewnego dnia Pablo poznaje piękną Virginię Vallejo – ambitną gwiazdę kolumbijskiej telewizji. To spotkanie odmienia serce nieobliczalnego przestępcy, który zakochuje się w nowopoznanej kobiecie. Wkrótce dziennikarka na własne oczy poznaje demoniczne oblicze mężczyzny – powiązania gangstera z kolumbijskimi rewolucjonistami, kulisy przemysłu kokainowego i potworności narkoterroryzmu. Coś jednak trzyma oboje przy sobie i nie pozwala im się rozstać.

JAVIER I PENÉLOPE – PARA W ŻYCIU I NA EKRANIE

Penélope Cruz i Javier Bardem poznali się na planie hiszpańskiego filmu „Szynka, szynka” w 1992 roku. Mimo iż już wtedy między aktorami zaiskrzyło, to ich znajomość nie przerodziła się w poważniejszy związek aż do 2008 roku, kiedy to ponownie spotkali się na planie. Film „Vicky Christina Barcelona” z ich udziałem  stał się hitem, a niespełna dwa lata później Penélope Cruz i Javier Bardem byli już małżeństwem. Teraz ponownie stanęli wspólnie przed kamerą by wcielić się w wybuchową parę – narkotykowego bossa Pablo Escobara i jego ukochaną – dziennikarkę Virginię Vallejo.

Javier Bardem podkreśla, że w „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” jemu i Penélope Cruz zależało najbardziej na wiernym ukazaniu relacji dwojga ludzi: „Nasze kreacje miały być z założenia portretem prawdziwych osób, nie ich obrazu znanego z mediów. Nie ukrywaliśmy ich ciemnych stron, ale też nie przepraszaliśmy za nie. Sam tytuł filmu zdradza drogę, którą poszliśmy: opowiadamy historię miłości z perspektywy kobiety, która pokochała nie narkotykowego barona i króla kokainy, ale człowieka z krwi i kości. Wszyscy jesteśmy ludźmi, ale też każdy z nas może stać się potworem takim jak Pablo Escobar. W „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” pokazaliśmy ludzką stronę tej postaci” – mówi aktor.

My zapraszamy na film PREMIEROWO od 22 czerwca. W tym dniu film zaprezentowany zostanie podczas BABSKIEGO WIECZORU. Zaczynamy o 19:30, tradycyjnie przed filmem rozlosujemy upominki. Bilety dla Pań 10zł.

WIDZIMY SIĘ W KINIE ECK!

Naszym partnerem jest: