Ciekawe Wydarzenia

PREMIERA! „BASIA”

14.04.2018
PREMIERA! „BASIA”

Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. My pokażemy Wam jej przygody na dużym ekranie!

Seria książek „Basia” autorstwa Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Oklejak pojawiła się na rynku w listopadzie 2008 i spotkała się z ogromnym entuzjazmem ze strony dzieci, rodziców, krytyków i pedagogów. Od tego czasu główna seria doczekała się już ponad 30 tomów oraz wielu wydawnictw pobocznych.
Podstawą sukcesu „Basi” jest wyrazista postać głównej bohaterki, z którą mogą identyfikować się dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Basia to pięcioletnia dziewczynka, która wie, jak postawić na swoim. Jest inteligentna, sympatyczna i pełna dziecięcej ciekawości świata.

Zaprezentujemy Wam krótkie filmy, każdy opowiadający o jednej przygodzie głównej bohaterki i jej najbliższych. Zachęcają one dzieci do poznawania otaczającego je świata i wskazują rozwiązania ważnych dla pięciolatków problemów, dając przy okazji cenne wskazówki rodzicom dzieci. Seria „Basia” jest skoncentrowana na różnych aspektach rozwoju dziecka, przede wszystkim emocjonalnym i społecznym. Spokojne, rytmiczne prowadzenie narracji ułatwia przedszkolakom zrozumienie treści, a już pierwsze słowa piosenki śpiewanej przez bohaterkę i otwierającej każdy odcinek „Jestem Basia, mam pięć lat, w paski bluzę, w paski świat” zapraszają do wspólnego śpiewania i przeżywania filmowych przygód.

Odcinki w zestawie: Basia i biwak;  Basia i Anielka; Basia i Dziadkowie; Basia i upał w ZOO, Basia i nowy braciszek.

Widzimy się w Kinie ECK prmierowo 14 kwietnia o 15:00!

Bilety w cenie 12zł.