Ciekawe Wydarzenia

SENIOR W KINIE „Rozstanie”

06.06.2018
SENIOR W KINIE „Rozstanie”

W cyklu SENIOR W KINIE prezentujemy Państwu filmy z całego świata, dzieła, które potrafią łączyć pokolenia i ludzi z różnych kultur, takie, które wywołują dyskusję i poruszają. Tym razem obejrzymy „Rozstanie” Asghara Farhadiego.

Okrzyknięte przez światową krytykę arcydziełem i nagrodzone na festiwalu w Berlinie Złotym Niedźwiedziem za najlepszy film, a także nagrodami aktorskimi. „Rozstanie”, w reżyserii twórcy głośnego „Co wiesz o Elly?”, to opowieść o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą. Film w doskonały sposób łączy elementy thrillera i dramatu psychologicznego, trzymając w napięciu do nieoczekiwanego finału.

Nader po rozstaniu z żoną zatrudnia kobietę, która ma zająć się jego chorym ojcem. Jednak nie wie, że jego nowa pracownica nie tylko jest w ciąży, ale też pracuje w tajemnicy przed swoim niezrównoważonym mężem. Wkrótce bohater znajdzie się w sieci kłamstw, manipulacji i publicznych konfrontacji.

Prelekcję poprowadzi Elżbieta Topolska, która będzie również animatorem dyskusji. Po seansie zaprosimy wszystkich na kawę i poczęstunek.

Widzimy się w Kinie ECK! Bilety w cenie 5/10zł do nabycia w kasie Kina ECK.