Co Gramy
BEZ BARIER – PORANEK FILMOWY DLA MALUCHA + WARSZTATY SENSORYCZNE Basia. Mam swój świat
- 07 czerwca
-
niedziela -
07 czerwca11:00 - dubbing 2DBilet: 0 zł
BEZ BARIER – Kino dostępne w Kinie ECK
WSTĘP WOLNY – BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DO ODBIORU W KASIE ECK
Zapraszamy na Poranek Filmowy dla Malucha – czyli seans przyjazny sensorycznie.
Czego możecie się spodziewać? Krótkich, ciepłych historii o prostej fabule, idealnych na pierwszą wizytę w kinie. Nie ma reklam, dźwięk jest przyciszony, a w sali pozostają zapalone światła boczne – wszystko po to, by mali kinomani czuli się komfortowo.
A to wydanie Poranka jest szczególne, bo odbywa się w ramach realizacji przedsięwzięcia Bez barier – poprawa dostępności Ełckiego Centrum Kultury.
Po filmie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na warsztaty sensoryczne w sali kameralnej (liczba, miejsc ograniczona, obowiązują zapisy). Spotkanie będzie okazją do poznania ćwiczeń i zabaw wspierających rozwój sensoryczny dziecka oraz inspiracją do wspólnej aktywności w domu.
Warsztaty poprowadzi Emilia Kryspin z Pracowni Kreatywnego Rozwoju „Bajeczna Chwila” – specjalistka w zakresie sensoplastyki®, bajkoterapii i kreatywnych warsztatów dla dzieci.
Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Obowiązują ZAPISY.
O FILMIE:
Basia ma pięć lat, mocny charakterek i oryginalne spojrzenie na świat. Jej każdy dzień jest pełen zabawy i pasiastego humoru. Razem ze swoim pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem powraca w nowej odsłonie adaptacji kultowych książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak!
Rezolutna Basia dobrze wie, czego chce. Wie też, czego nie chce. Żelki mogłaby jeść nawet na śniadanie, więc kiedy tylko nadarza się okazja, bardzo chętnie sięga po słodycze! Wizyta u dentysty jednak nie spotyka się z takim samym entuzjazmem bohaterki. Oczywiście to nie przez to, że nie chce prowadzić zdrowego trybu życia! Basia uwielbia bawić się na dworze, grać w piłkę nożną oraz zawsze jest chętna, żeby wyjechać w podróż z rodziną. Siedzenie w miejscu zdecydowanie nie jest dla niej!
„Basia. Mam swój świat” to kolejna odsłona uwielbianego przez najmłodszych widzów serialu, który wiernie odzwierciedla styl i humor adaptowanych książek. Każdy odcinek opowiada nową przygodę, przepełnioną radością, dobrymi wartościami i świetną zabawą.
Odcinki, które zobaczymy w trakcie seansu:
- Basia i podróż
- Basia i słodycze
- Basia i dentysta
- Basia i piłka nożna
Seanse w ramach przedsięwzięcia grantowego Bez barier – poprawa dostępności Ełckiego Centrum Kultury.
Przedsięwzięcie grantowe w ramach Projektu niekonkurencyjnego Projektowanie uniwersalne kultury – dostępność w instytucjach kultury finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.3 „Systemowa poprawa dostępności” Priorytetu III „Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami” Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury.










