Co Gramy

PREMIERA Zła nie ma

  • 23 listopada
  • - 28 listopada
Bez cyklu
Kategoria wiekowa: -
Czas trwania: 106 min
Gatunek: dramat,
Film w cyfrowej jakości 2D
PREMIERA Zła nie ma
Bilety do nabycia w kasie na parterze
kasa@eck.elk.pl tel. 87 621 71 56
  1. sobota -
    23 listopada
    17:30 - napisy 2D
    Bilet: 18 zł
  2. sobota -
    23 listopada
    19:30 - napisy 2D
    Bilet: 18 zł
  3. niedziela -
    24 listopada
    16:30 - napisy 2D
    Bilet: 18 zł
  4. poniedziałek -
    25 listopada
    17:00 - napisy 2D
    Bilet: 18 zł
  5. wtorek -
    26 listopada
    17:00 - napisy 2D
    Bilet: 18 zł
  6. środa -
    27 listopada
    17:00 - napisy 2D
    Bilet: 18 zł
  7. czwartek -
    28 listopada
    17:00 - napisy 2D
    Bilet: 18 zł

„Zła nie ma”, najnowsze dzieło twórcy „Drive My Car”, to zdobywca pięciu nagród na festiwalu w Wenecji, na czele z Wielką Nagrodą Jury i nagrodą FIPRESCI. Ryûsuke Hamaguchi portretuje w nim Japonię nieznaną – zanurzoną w świecie zachwycającej, dzikiej przyrody, kultywującą odchodzące w przeszłość tradycje. W tym kojącym, wyciszającym filmie, wydobywającym piękno ukryte w prostocie, baśń o potędze natury organicznie łączy się z dramatem. Sygnały, które zapowiadają naruszenie kruchej równowagi pomiędzy trwaniem i zmianą, budzą tęsknotę za miejscem, w którym „zła nie ma”. 

Takumi i jego córka, Hana, mieszkają w położonej w lesie wsi. Takumi dostarcza sąsiadom drewno i wodę, dla lokalnej restauracji zbiera dzikie wasabi. Ciche i spokojne życie bohaterów „Zła nie ma” zmienia się, gdy w okolicy zjawia się firma z Tokio, planująca zbudować tu luksusowy camping. Przybysze nie zdają sobie sprawy, że wchodzą w konflikt nie tylko z lokalną społecznością, ale także z o wiele potężniejszymi siłami przyrody.

Opowiadana w „Zła nie ma” historia stanowi otulinę dla mistrzowsko skonstruowanej tajemnicy. Aurę niezwykłości podbija muzyka Eiko Ishibashi, która współpracowała z Hamaguchim także przy „Drive My Car”. Cicha moc ukryta w delikatnych dźwiękach przypomina o potędze, która drzemie w pozornie bezbronnej i niewinnej naturze. Eksploatując jej zasoby, zapominamy, że wśród drzew śpią demony, które możemy nierozważnie obudzić.