Ciekawe Wydarzenia

DOBRY SEANS „Nędzarz i Madame” + SPOTKANIE Z TWÓRCAMI

20.12.2021; 19:30
DOBRY SEANS „Nędzarz i Madame” + SPOTKANIE Z TWÓRCAMI

„Nędzarz i madame” ukazuje artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich – Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie, a świat poznaje go, jako Brata Alberta.

Buntownicza natura oraz niezgoda na zło i cierpienie sprawiają, że ucieka fortelem z carskiej niewoli ukryty w trumnie. Po osiągnięciu sławy porzuca sztukę, aby służyć ludziom. Jego tragiczny los wieńczy załamanie, wydalenie z zakonu jezuitów oraz zamknięcie w zakładzie dla umysłowo chorych. Wkrótce jednak odrodził się i powrócił, jako Brat Albert – przyszły święty. Filmową historię jego życia dopełniają losy sławnych przyjaciół i artystów – Heleny Modrzejewskiej i Józefa Chełmońskiego.

Przy okazji seansu zapraszamy Państwa serdecznie na spotkanie z twórcami filmu „Nędzarz i Madame” – reżyserem Witoldem Ludwigiem i odtwórcą głównej roli Piotrem Zajączkowskim – rodowitym ełczaninem! 
Piotr Zajączkowski – aktor filmowy i teatralny. Absolwent dziennikarstwa i politologii. Z teatrem związany od wczesnych lat młodzieńczych. Debiutujący w „Damach i huzarach” oraz „Scenariuszu dla trzech aktorów” w ełckim teatrze „30 minut”. Od 2010 r. związany z toruńskim teatrem „Dobry wieczór”, znany ze sztuk: Ożenek, Dwa teatry, Kolacja dla głupca, Fircyk w zalotach, Wyzwolenie w reż. Jerzego Zelnika. W 2014 r. wcielił się w rolę Adama Chmielowskiego / Brata Alberta w spektaklu teatralno-filmowym „Brat naszego Boga”. W filmie „Zerwany kłos” odtwórca czarnego charakteru Sorokina. Obecnie związany z warszawskim Teatrem Fijewskich, a od 2015 r. także z grupą kaskaderów konnych „East Riders”.