Ciekawe Wydarzenia

FILMOTEKA DAMSKA Emma – WYDARZENIE ODWOŁANE

29.03.2020 19:30
FILMOTEKA DAMSKA Emma – WYDARZENIE ODWOŁANE

W związku z decyzją ełckiego samorządu, wydarzenie zostaje odwołane. Postaramy się przełożyć je na późniejszy termin. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

 

Ekranizacja uwielbianej przez publiczność na całym świecie komedii Jane Austen. „Emma” to pełna uroku historia o poszukiwaniu szczęścia, miłości i samego siebie.

Emma Woodhouse (Anya Taylor-Joy) jest piękna, mądra i bogata. Ma 21 lat i jest kimś, kogo moglibyśmy nazwać „beztroską królową balu”, każdego balu. Od dziecka mieszka w sennej, spokojnej angielskiej wsi, niewiele ją niepokoi, niewiele zajmuje. Kiedy ją poznajemy, odkrywa nową pasję – swatanie. Właśnie udało jej się doprowadzić do małżeństwa między jej guwernantką i miłym wdowcem, panem Westonem. Ciesząc się tym sukcesem, zaczyna sobie zdawać sprawę, że wraz z odejściem z domu ukochanej guwernantki, straciła kogoś, kto był jej bliski jak matka; zostaje więc tylko z ojcem, nieco hipochondrycznym panem Woodhouse’em (Bill Nighy). Pierwszy matrymonialny sukces prowokuje Emmę do podjęcia kolejnych wyzwań i tak postanawia wyswatać swą nową przyjaciółkę, pannę Harriet Smith (Mia Goth).

Harriet zainteresowany jest cnotliwy pan Knightley (Johnny Flynn), zamożny dżentelmen, którego brat poślubił siostrę Emmy. Ale kiedy Emma bierze pannę Harriet pod swoje skrzydła, rozsądnym wyborem na jej męża wydaje jej się lokalny pastor, pan Elton (Josh O’Connor), mimo iż wkrótce spostrzega, że Harriet czuje coś do szanowanego powszechnie farmera, pana Roberta Martina. Emma przekonuje Harriet, by odrzuciła awanse Martina i skłoniła się ku Eltonowi. Nie wie jednak, że w sercu Eltona jest miejsce dla kogoś innego. Dla Emmy. W międzyczasie w Emmie zakochuje się przystojny syn pana Westona – Frank Churchill (Callum Turner), podczas gdy wszyscy wokół oczekują, że Kinghtley oświadczy się Jane Fairfax (Amber Anderson), ukochanej bratanicy panny Bates (Miranda Hart).

Wszystkie te miłosne perturbacje prowadzą do niekończącej się komedii pomyłek, a w centrum tego miłosnego rozgardiaszu znajduje się ona. Emma.

https://www.youtube.com/watch?v=3JcsdTzo460

Bilety dla Pań w specjalnej cenie 10zł. Przed seansem losowanie upominków od naszych sponsorów i partnerów.