Ciekawe Wydarzenia

Kino plenerowe ECK – mamy nowy sprzęt!

1 stycznia – 31 sierpnia 2024 r.
Kino plenerowe ECK – mamy nowy sprzęt!

Organizowane przez Ełckie Centrum Kultury Mazurskie Kino pod Gwiazdami i Mazurskie Kino Samochodowe od lat są jednymi z najbardziej oczekiwanych letnich atrakcji w Ełku. Co roku widzowie mogą bezpłatnie uczestniczyć w pokazach filmowych na wolnym powietrzu. Po latach eksploatacji sprzęt wykorzystywany przy tych pokazach wymaga jednak wymiany, bez której organizacja tego typu kulturalnych wydarzeń nie będzie już możliwa.

Aby nie rezygnować z organizacji bezpłatnych seansów dla szerokiej publiczności, Ełckie Centrum Kultury zakupiło nowy ekran projekcyjny oraz projektor z zestawem obiektywów. 19 marca 2024 r. dostarczono nam wyposażenie kina plenerowego, zamówione w warszawskiej firmie Kraftmann Cezary Czerny – projektor z dwoma obiektywami (szerokokątnym i krótkoogniskowym) i ekran projekcyjny.

Okres realizacji: 1 stycznia – 31 sierpnia 2024 r.

 

Wartość projektu to 98 894,00 zł. Jego realizacja została dofinansowana ze środków darowizny otrzymanej od Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej (27 994,00 zł) oraz z budżetu Miasta Ełku (35 008,00 zł). Pozostałe środki pochodzą z budżetu Ełckiego Centrum Kultury.