Ciekawe Wydarzenia

KINOTERPIA w Kinie ECK

17.12.2021 godzina 10:00, 18.12.2021 godzina 16:00
KINOTERPIA w Kinie ECK

Zapraszamy na seanse kinoterapeutyczne!

PIĄTEK 17.12.2021 10:00 „SOUND OF METAL”

Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.

Sześć nominacji do Oscara! „Sound of Metal” to jeden z najbardziej fascynujących filmów, jakie zobaczycie w tym roku na ekranach kin. Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. W rolach głównych znakomici Riz Ahmed (nominacja do Oscara), Olivia Cooke i Paul Raci (nominacja do Oscara), a jednym z twórców filmu jest Derek Cianfrance, reżyser „Blue Valentine”.

UDZIAŁ W SEANSIE JEST BEZPŁATNY! SEANS GRUPOWY – KONIECZNE SĄ ZAPISY E-MAILOWE (EWELINA.ZBYDNIEWSKA@ECK.ELK.PL) LUB TELEFONICZNE (TEL. 725 333 400).

PRELEKCJĘ PRZED SEANSEM ORAZ ROZMOWĘ PO NIM, POPROWADZI EWELINA ZBYDNIEWSKA.

SOBOTA 18.12.2021 16:00 „OJCIEC”

Laureatka Oscara®, Olivia Colman gra Annę, która stara się opiekować 80-letnim ojcem, Anthonym (Anthony Hopkins, laureat Oscara®). Anne martwi się stanem ojca, który wykazuje oznaki demencji. Anthony ma raz lepsze raz gorsze dni, potrafi kaprysić, odrzuca kolejnych opiekunów, proponowanych przez córkę. Anna widzi jak ojciec powoli gaśnie.
Film wspaniale pokazuje relacje ojca i córki, jest pełen refleksji nad kruchością ludzkiego życia.

Scenariusz filmu „Ojciec” został napisany przez Christophera Hamptona na podstawie sztuki Floriana Zellera, jednego z najbardziej znanych dramatopisarzy. Zeller jest też reżyserem filmu i jest to jego debiut.
„Ojciec” otrzymał 6 nominacji do Oscara® (nagrodzony statuetką za najlepszy adaptowany scenariusz dla Floriana Zellera i Christophera Hamptona oraz dla najlepszego aktora sir Anthony’ego Hopkinsa). Film wcześniej został uhonorowany 2 nagrodami BAFTA. Nagrodę brytyjskiej akademii filmowej otrzymał sir Anthony Hopkins za najlepszą rolę pierwszoplanową oraz Florian Zeller i Christopher Hampton w kategorii: najlepszy scenariusz adaptowany.

UDZIAŁ W SEANSIE JEST BEZPŁATNY! WEJŚCIÓWKI DO ODEBRANIA W KASIE ECK.

PRELEKCJĘ PRZED SEANSEM ORAZ ROZMOWĘ PO NIM, POPROWADZI PANI LUCYNA KRYŁOWICZ.

SEANSE W RAMACH PROJEKTU „Zamknięci w celuloidzie. Film jako narzędzie włączenia społecznego”, KTÓRY JEST DOFINANSOWANY ze środków Programu Interreg V-A Litwa-Polska