Ciekawe Wydarzenia

Klub Filmowy 4KINO „Blue Note Records: Beyond the Notes”

11.07.2019
Klub Filmowy 4KINO „Blue Note Records: Beyond the Notes”

W ramach EŁK JAZZ NIGHT w ełckim Amfiteatrze w czwartek 11 lipca odbędą się dwa wyjątkowe koncerty zespołu MM3 / Michał Milczarek Trio oraz EABS. Start o 20:00, a o godzinie 18:30 w Kinie ECK seans filmu „Blue Note Records: Beyond the Notes”.

BLUE NOTE RECORDS: BEYOND THE NOTES to emocjonująca i emocjonalna podróż za kulisy powstałej w Nowym Jorku w 1939 roku pionierskiej wytwórni, wydającej płyty największych artystów jazzowych XX i XXI wieku. Film jest częścią celebracji obchodów 80-lecia istnienia Blue Note Records.

Dwóch fanów jazzu, emigrantów z Niemiec, stworzyło przestrzeń dla muzyków, którzy – tak jak oni sami – poszukiwali wolności i artystycznej swobody. Ich bezkompromisowa postawa przyczyniła się do rewolucji nie tylko w jazzie , ale i w innych gatunkach, np w hip-hopie. Wartości prezentowane przez Blue Note sprawiły, że w jej katalogu znalazły się płyty takich artystów jak: John Coltrane, Thelonious Monk, Miles Davis, Bud Powell, Art Blakey, Horace Silver.

Osią dokumentu jest sesja nagraniowa, w której biorą udział Herbie Hancock i Wayne Shorter, a także artyści młodszego pokolenia, tacy jak Robert Glasper i Ambrose Akinmusire, nagrywając wspólnie album „All-Stars”.

W filmie występują (w porządku alfabetycznym): Ambrose Akinmusire, Michael Cuscuna, Lou Donaldson, Robert Glasper, Herbie Hancock, Derrick Hodge, Norah Jones, Keith Lewis, Lionel Loueke, Terrace Martin, Ali Shaheed Muhammad, Kendrick Scott, Wayne Shorter, Marcus Strickland, Rudy Van Gelder, Don Was.

Bilety na seans w cenie 10zł dostępne na stronie www.kino.elk.pl oraz w Kasie ECK.