Ciekawe Wydarzenia

W KRAINIE GHIBLI Spirited Away

31.05.2024 17:00
W KRAINIE GHIBLI Spirited Away

Klasyki studia Ghibli powracają do kin! A niektóre z nich polscy widzowie będą mieli okazję obejrzeć na dużym ekranie po raz pierwszy! Zapraszamy do kin studyjnych na spotkanie z bohaterami stworzonymi z nieokiełznanej wyobraźni twórców Ghibli.

Wyobraźni, która podczas najbliższej edycji festiwalu w Cannes zostanie dodatkowo nagrodzona – studio Ghibli otrzyma honorową Złotą Palmę. Po raz pierwszy w historii festiwalu nagroda przypadnie nie twórcy, a instytucji filmowej. Po tegorocznych nagrodach (Oscar, Złoty Glob oraz BAFTA – wszystkie dla Najlepszego Filmu Animowanego) dla Hayao Miyazakiego za „Chłopca i czaplę” – rok 2024 wydaje się być zwieńczeniem filmowych osiągnięć studia.

Spirited Away –  seans 31.05.2024 godzina 17:00

Nagrodzony Oscarem dla Najlepszego Filmu Animowanego, „Spirited Away: W krainie bogów” to arcydzieło światowego kina stworzone przez jednego z najbardziej cenionych twórców animacji, Hayao Miyazakiego. Dziesięcioletnia Chihiro wraz z rodzicami trafia do tajemniczego, opuszczonego miasteczka. Ku swojemu przerażeniu, dziewczynka odkrywa, że to kraina zamieszkana przez bóstwa i duchy, a jej rodzicie zostali przemienieni… w świnie! Aby ich ocalić, Chihiro będzie musiała rozpocząć pracę u potężnej wiedźmy Jubaby. Czy dziewczynce uda się zdjąć z rodziców klątwę? Film z polskim napisami, dla widzów od 12. roku życia.