Ciekawe Wydarzenia

Lutowa KINOTERAPIA w Kinie ECK

13,21.02.2022
Lutowa KINOTERAPIA w Kinie ECK

Zapraszamy na seanse kinoterapeutyczne!

Każdy seans to połączenie projekcji i dyskusji ze specjalistami – psychologami, pedagogami, filmoznawcami, działaczami społecznymi, terapeutami. Zachęcamy do udziału w bezpłatnych spotkaniach.

NIEDZIELA 13.02.2022 17:00 „Człowiek, który sprzedał swoją skórę”

Z ogarniętej wojną Syrii Sam Ali ucieka do Libanu. Jego celem jest Paryż, chce się tam przedostać i żyć ze swoją ukochaną Abeer, którą rodzice zmuszają do ślubu z innym mężczyzną. Przepustką do Europy jest udział w niekonwencjonalnym projekcie artystycznym. Na plecach Sama zostaje wytatuowane jego marzenie – wiza Schengen. Czy zamiana w cenne dzieło sztuki przyniesie Samowi upragnioną swobodę i wolność? Jakie są granice wypowiedzi artystycznej?

Scenariusz i reżyseria Kaouther Ben Hania. W roli głównej Yahya Mahayni.

UDZIAŁ W SEANSIE JEST BEZPŁATNY! WEJŚCIÓWKI DO ODEBRANIA W KASIE ECK.

PONIEDZIAŁEK 21.02.2022 19:00 „Wszystko zostaje w rodzinie”

Neapol, początek lat osiemdziesiątych. Aldo i Vanda są małżeństwem z dwunastoletnim stażem. Rodzinną sielankę bohaterówgwałtownie przerywa niespodziewane wyznanie mężczyzny.

Prowadzący na co dzień popularną audycję radiową Aldo przyznaje się pewnego wieczoru do romansu. Gdy namiętna relacja z młodszą koleżanką z pracy zaczyna nabierać tempa, zszokowana Vanda na dobre traci grunt pod nogami. Kobieta nie tylko musi uporać się z własną traumą, ale też wytłumaczyć całą sytuację zdezorientowanym dzieciom. Nie widząc jakiejkolwiek inicjatywy ani żalu ze strony męża, decyduje się podjąć zdecydowane kroki…

Trzydzieści lat później Aldo i Vanda wciąż jednak są razem. Zgorzkniali, nieszczęśliwi, próbują odpowiedzieć sobie na pytanie, co trzyma ludzi przy sobie, kiedy miłość już dawno się skończyła.

UDZIAŁ W SEANSIE JEST BEZPŁATNY! WEJŚCIÓWKI DO ODEBRANIA W KASIE ECK.

 

SEANSE W RAMACH PROJEKTU „Zamknięci w celuloidzie. Film jako narzędzie włączenia społecznego”, KTÓRY JEST DOFINANSOWANY ze środków Programu Interreg V-A Litwa-Polska