Ciekawe Wydarzenia

Marcowa KINOTERAPIA w Kinie ECK

19.03.2022 17:00
Marcowa KINOTERAPIA w Kinie ECK

Zapraszamy na seanse kinoterapeutyczne!

Każdy seans to połączenie projekcji i dyskusji ze specjalistami – psychologami, pedagogami, filmoznawcami, działaczami społecznymi, terapeutami. Zachęcamy do udziału w bezpłatnych spotkaniach.

SOBOTA 19.03.2022 17:00 „Ziemia jest niebieska jak pomarańcza”

Opowieść o rodzinie mieszkającej na pierwszej linii frontu w Donbasie na Ukrainie. Gdy na zewnątrz panuje chaos i słychać bombardowania, Anna -samotna matka – próbuje stworzyć w domu bezpieczną, pełną życia i nadziei przystań dla czwórki swoich dzieci. Rodzina kocha kino i kręci film inspirowany własnym codziennym życiem w trakcie trwającej wojny.

Jaką moc ma magiczny świat kina podczas wojennej katastrofy? Jak zobrazować wojnę poprzez fikcję? Czy sztuka jest najlepszym sposobem na zachowanie człowieczeństwa w kompletnie odczłowieczonej rzeczywistości? Dla Anny i jej rodziny kręcenie filmów okazuje się uzdrawiającą terapią – staje się narzędziem do przemiany wojennej traumy w sztukę.

UDZIAŁ W SEANSIE JEST BEZPŁATNY! WEJŚCIÓWKI DO ODEBRANIA W KASIE ECK.

 

 

SEANSE W RAMACH PROJEKTU „Zamknięci w celuloidzie. Film jako narzędzie włączenia społecznego”, KTÓRY JEST DOFINANSOWANY ze środków Programu Interreg V-A Litwa-Polska