Ciekawe Wydarzenia

MIKOŁAJKI 2022 w Kinie ECK

06.12.2022
MIKOŁAJKI 2022 w Kinie ECK

MIKOŁAJKI 2022 – OFERTA KINOWA     

 

„Świąteczna niespodzianka” – dla dzieci w wieku 5+, dubbing, 94 minuty

Nie wszystkie misie zapadają w zimowy sen. A w tym, jednym naprawdę można się zakochać, szczególnie że, potrafi mówić ludzkim głosem. I to nie tylko w Wigilię.

Marianna zauważa misia na loterii fantowej podczas jarmarku świątecznego. Od początku czuje z nim niesamowitą więź. Ale niestety dla niej, nasz miś ma inne plany gdyż pragnie aby wygrał go ktoś bogaty. Taki ktoś kto nauczy go wszystkiego o świecie ludzi. Teraz Marianna ma czas tylko do Świąt aby przekonać misia o tym co tak naprawdę jest w życiu ważne.

Zapraszamy Was na prawdziwe, Świąteczne Miś…sion impossible!

 

„Jak ocalić smoka”, dla dzieci w wieku 7+, dubbing, 82 minuty

Nadchodząca przerwa świąteczna wcale nie cieszy Mortimera, który każdą wolną chwilę poświęca na tworzenie filmików na autorski kanał w Internecie. Niestety jego nagrań nikt nie lubi, a wokół trudno o sensację. Sytuacja zmienia się, gdy chłopiec poznaje tajemniczą Sarę. Dziewczynka od dłuższego czasu żyje w drodze, pomieszkując w pustych domach. Szybko okazuje się, że skrywa ona jeszcze jeden sekret: właśnie zaprzyjaźniła się ze smokiem. Ziejący ogniem maluch tylko na pierwszy rzut oka wydaje się groźny. Pod zielonymi łuskami, kryje się zagubione stworzenie, któremu Mortimer i Sara postanawiają pomóc. Sytuacji nie ułatwia fakt, że smok coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność.

Czy walecznej dwójce uda się wyjść cało z nadciągających kłopotów? Film zabiera widzów w sam środek magicznej przygody, podczas której przyjaźń i otwartość na innych okażą się najskuteczniejszym zaklęciem!

„Jak ocalić smoka” to obraz nagrodzony przez jury Konkursu głównego 8. MFF Kino Dzieci, w uzasadnieniu czytamy: Za wielowymiarową historię o trudnych i aktualnych problemach współczesnego świata, opowiedzianą w sposób przyjazny dla młodego widza. Choć akcja filmu dzieje się w innym kraju, a jednym z bohaterów jest smok, to tak naprawdę jest to opowieść o tym, co dzieje się tu i teraz.

 

„Świąteczny cud”, dla dzieci w wieku 9+, dubbing, 104 minuty

W niewielkim szwedzkim mieście trwa Boże Narodzenie. Dużo śniegu, piękne światełka i pięknie ozdobione drzewka tworzą magiczną atmosferę. Nastoletni Karl pomaga ojcu, który jest właścicielem dużego domu towarowego. To tam spotyka Verę, biedną dziewczynę w jego wieku, która razem z młodszą siostrą mieszka w sierocińcu. Uświadamia sobie, że niektórzy ludzie mają znacznie mniej szczęścia niż jego rodzina. Zainspirowany Robin Hoodem postanawia ukraść co nieco bogatszym i przekazać to biednym. Zgłasza się do pracy na poczcie, gdzie odkłada paczki świąteczne. W Wigilię przebiera się za Świętego Mikołaja i wyrusza rozdać bożonarodzeniowe prezenty ubogim.

 

 HARMONOGRAM SEANSÓW

09:30 „Świąteczna niespodzianka” – sala kameralna

11:30 „Świąteczna niespodzianka” – sala kameralna

10:00 „Jak ocalić smoka” – sala widowiskowa

12:00 „Świąteczny cud” – sala widowiskowa

 

BILETY 10zł od osoby, opiekunowie wchodzą za darmo.