Ciekawe Wydarzenia

Nowości w Kinie ECK!

08-12.2018
Nowości w Kinie ECK!

Zakup projektora, serwera i ekranu do Kina ECK!

1 sierpnia 2018 r. Ełckie Centrum Kultury rozpoczęło realizację dwóch projektów, w wyniku których do Kina ECK zakupione zostaną nowy projektor, serwer i ekran. Oznacza to, że nasi widzowie już niedługo będą oglądać filmy w jeszcze lepszej jakości!

Projektor i serwer wymagają wymiany ze względu na wprowadzanie coraz nowszych technologii wyświetlania filmów. Obecny projektor generuje też wysokie koszty wynikające z dużego poboru energii oraz konieczności częstej wymiany lampy. Nowy sprzęt pozwoli na obniżenie kosztów eksploatacji i poprawi jakość pracy Kina.

Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (Priorytet 2 – Cyfryzacja kin) w wysokości 153 000 zł. Całkowita wartość projektu to 306 000 zł.

Nasz obecny ekran wymaga wymiany ze względu na techniczne usterki i nie dające się usunąć ślady użytkowania. Widzowie będą mogli obejrzeć filmy na nowym ekranie już w grudniu, kiedy zakończy się realizacja projektu.

Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (Priorytet 1 – Modernizacja kin) w wysokości 41 000 zł. Całkowita wartość projektu to 82 000 zł.

Kino ECK już niedługo zmieni się na lepsze – dla Was oczywiście!