Ciekawe Wydarzenia

SENIOR W KINIE „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”

08.08.2018
SENIOR W KINIE „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”

Zapraszamy na wakacyjne wydanie cyklu SENIOR W KINIE. Prelekcję i dyskusję poprowadzi Elżbieta Topolska. Po filmie zapraszamy wszystkich na kawę i zachęcamy do aktywnego udziału w rozmowie. Obejrzymy adaptację szwedzkiego bestsellera – film „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”.

Kulturowy fenomen, którym zachwycił się świat! „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” to porywająca ekranizacja bestsellerowej powieści Jonasa Jonassona, która na całym globie rozeszła się w imponującym nakładzie 6 milionów egzemplarzy. Niezwykły obraz, okrzyknięty przez krytyków z USA nowym „Forrestem Gumpem”, od początku roku bije rekordy frekwencyjne w Europie, a do realizacji jego amerykańskiego remake’u przymierza się już studio Walta Disneya!

 Zabawna i podnosząca na duchu historia stulatka, który dochodzi do wniosku, że nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa. Allan Karlsson przez 100 lat trzymał świat w niepewności, wpływając na bieg historii, a teraz – po brawurowej ucieczce z domu spokojnej starości – znów jest poza kontrolą…

Zdawać by się mogło, że pełne ekscytujących przygód życie Allan Karlssona dobiegnie końca w domu spokojnej starości. Nic bardziej mylnego, bo bohater, pomimo setki na karku, wciąż cieszy się doskonałym zdrowiem. Podczas, gdy personel przygotuje dla niego wielkie przyjęcie urodzinowe, Allan wyskakuje przez okno i ucieka z ośrodka, inicjując tym samym serię przezabawnych i zaskakujących zdarzeń. Walizka pełna pieniędzy, banda motocyklistów, słoń-cyrkowiec, angielski gangster-choleryk, najbardziej flegmatyczny policjant świata – dla przeciętniaka każdy z elementów osobliwej układanki stałby się przygodą życia. Ale nie dla Allana, który nie tylko był naocznym świadkiem, ale również odegrał kluczową rolę w najważniejszych wydarzeniach XX wieku. Podróżując po całym świecie i wykonując tajne misje, zawarł, między innymi, znajomość z generałem Franco, Stalinem, prezydentami USA Trumanem i Reaganem, Michaiłem Gorbaczowem oraz niezbyt lotnym bratem-bliźniakiem Alfreda Einsteina.

 

 „Świeży i niekonwencjonalny! Reżyser umiejętnie porusza się między dwoma planami: przeszłym i teraźniejszym” ScreenDaily

 „Nowy ‘Forrest Gump’” The Hollywood Reporter

„Humor powieści Jonassona przeniesiony na ekran bawi jeszcze bardziej” The List

„Wszyscy fani książki będą zachwyceni. To jedna z najlepszych adaptacji powieści wszech czasów!” Moviezine

 „Przezabawny i kapitalnie zagrany! Robert Gustafsson jest fantastyczny!” Filmdelta

Widzimy się w Kinie ECK! Bilety dla Seniorów w cenie 5zł.