Ciekawe Wydarzenia

SPOTKANIE Z JANUSZEM MAJEWSKIM Czarny Mercedes

15.12.2019 17:00
SPOTKANIE Z JANUSZEM MAJEWSKIM Czarny Mercedes

Już 15 grudnia o godzinie 17:00, w Kinie ECK, odbędzie się pokaz filmu „Czarny mercedes”. Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserem filmu, legendą polskiej kinematografii Januszem Majewskim. Spotkanie będzie połączone z promocją książki „Czarny mercedes”, którą będzie można nabyć przed seansem.

W podejrzanych okolicznościach zostaje zamordowana Aneta (Maria Dębska) – piękna żona szanowanego adwokata Karola Holzera (Artur Żmijewski). Sprawę tajemniczego zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król (Andrzej Zieliński), funkcjonariusz współpracującej podczas okupacji z Niemcami Granatowej Policji.

Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane sekrety zmarłej oraz niejasne powiązania jej męża z wysoko postawionym oficerem SS (Aleksandar Milićević). Wśród podejrzanych znajduje się także nieco ekscentryczny hrabia Leon Przewiedzki (Andrzej Seweryn), który ma w zwyczaju podglądanie osób obecnych w mieszkaniu adwokata, szczególnie kobiet. W toku śledztwa, nadkomisarz Król znajduje nieoczekiwanego sojusznika w osobie radcy niemieckiej policji kryminalnej – Ernsta Kluge (Bogusław Linda). Sytuacja Holzera staje się coraz bardziej niebezpieczna, tymczasem znajdujący się na wolności morderca jest być może o krok od popełnienia kolejnej zbrodni.