Ciekawe Wydarzenia

WAMA RETROSPEKCJA Filmy krótkometrażowe oraz „Nadzieja”

26.09.2021; 14:30
WAMA RETROSPEKCJA Filmy krótkometrażowe oraz „Nadzieja”

Po raz kolejny Widzowie Kina ECK, będą mogli bezpłatnie obejrzeć specjalnie wyselekcjonowane filmy, które wyświetlane były w ramach pokazów konkursowych na WAMA Film Festiwal w 2020 roku.

– Retrospekcja jest tradycyjnym filmowym podsumowaniem ubiegłorocznej edycji festiwalu, a jednocześnie zapowiedzią tego, co będzie czekało sympatyków dobrego kina już od 5 października w Olsztynie – mówi Marcin Kot Bastkowski, dyrektor WAMA Film Festival.

Podczas pokazu filmów krótkometrażowych zobaczymy:

WE HAVE ONE HEART

Po śmierci matki Adam odnajduje korespondencję, wymienianą przed laty przez rodziców. To dla niego szansa, by dowiedzieć się czegoś o ojcu, którego nigdy nie poznał. Połączenie animacji rysunkowej z materiałami archiwalnymi pozwala przenieść się 40 lat wstecz oraz odkryć niezwykłą tajemnicę rodzinną.

NOAMIA

W nadmorskim mieście znaleziono ciało martwego chłopaka. Na miejsce przybywa komisarz Delman. Szybko orientuje się, że znał ofiarę, a tajemnica chłopaka jest także jego tajemnicą. Śledztwo zaprowadzi go do osiedla Noamia.

DALEJ JEST DZIEŃ

Paweł jest samotnym mężczyzną, który pracuje na małym promie rzecznym, niedaleko swojej wioski. Większość czasu upływa mu na przewożeniu mieszkańców wsi na drugą stronę rzeki. Mimo, że Paweł jest znany w okolicy, każdy kolejny dzień spędza samotnie. Pewnego dnia jednak zauważa, że ktoś próbuje pokonać rzekę wpław. Tą osobą jest Mohammad, nielegalny imigrant. Paweł postanawia pomóc i ukrywa Mohammada. W końcu ma kogoś, z kim może porozmawiać.

Podczas pokazu zobaczymy film „Nadzieja„.

Co może się stać z miłością, gdy pewnego dnia pełna energii i wewnętrznej siły kobieta dowiaduje się, że ma przed sobą zaledwie trzy miesiące życia? Tuż przed Bożym Narodzeniem taka sytuacja zastaje Anję i jej partnera Tomasa – doświadczoną parę, która przez lata bardziej niż na wzajemnym uczuciu koncentrowana była na prowadzonych równolegle karierach artystycznych oraz dorastających dzieciach. Ich relacja przetrwała głównie ze względu na rodzinę. Film Marii Sødahl ze znakomitymi kreacjami Andrei Bræin Hovig i Stellana Skarsgårda otrzymał na MFF w Berlinie nagrodę Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego.

WSTĘP BEZPŁATNY!