Ciekawe Wydarzenia

Zapisy na Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej trwają!

10.2018-04.2019
Zapisy na Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej trwają!

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.

Po raz czwarty wraz ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty przygotowaliśmy dla Was propozycję edukacyjną na rok szkolny 2018/2019.

PROGRAM NHEF 2018/2019 EŁK

Jak to działa?

Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl (szczegółowe opisy cykli znajdują się w wysyłanym na początku maja katalogu oraz na naszej stronie internetowej) i od października do kwietnia raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do kina w swoim mieście na film. Przed każdym filmem odbywa się prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu. Nauczyciele dostają interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, opinie psychologów etc.)do wykorzystania zarówno podczas zajęć szkolnych jak i przy rodzinnych dyskusjach filmowych w domu. Po seansie odbywa się dyskusja.

Dlaczego warto?

Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej należą do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Honorowy patronat nad programem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka oraz Europa Cinemas.

ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2018/2019

ZAPROSZENIE

Dyrektor Ełckiego Centrum Kultury Aneta Werla
Kierownik Kina ECK Ewelina Zbydniewska

oraz

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

serdecznie zapraszają na spotkanie oraz przedpremierową projekcję filmu

„Kamerdyner”.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zapraszamy na przedpremierowy pokaz
wyczekiwanego filmu Kamerdyner w reżyserii Filipa Bajona (145’, Polska 2018). Film
wchodzi na ekrany kin 21 września, a my specjalnie dla Państwa wyświetlimy ten film tydzień wcześniej.

Serdecznie zapraszamy dyrektorów, nauczycieli i pedagogów na seans, odbędzie się on 17
września 2018 (poniedziałek) o godz. 18:30 w Kinie Ełckiego Centrum Kultury. Ilość
miejsc jest ograniczona, prosimy o indywidualne potwierdzenie przybycia do 13 września na
adres: ewelina.zbydniewska@eck.elk.pl. W treści prosimy o podanie danych: imię i
nazwisko, szkoła, przedmiot nauczania. Przed projekcją odbędzie się krótka prezentacja programu NHEF na rok szkolny 2018/2019.
Rezerwację potwierdzimy mailem.