KINO ECK BLOG

Dzień Dziecka w Kinie przez cały rok!

Dzień Dziecka w Kinie przez cały rok!

Maj 31, 2017

Czy pamiętacie swoją pierwszą wizytę w kinie?

Ja pamiętam doskonale, choć byłam jeszcze dzieckiem niespełna 4-letnim, z dwoma kucykami na głowie i szczerbatym uśmiechem. Rodzice postanowili, że nadszedł ten moment i pora przedstawić mnie 10 muzie. Przyznać trzeba, że moment był idealny bo swoją premierę miała wtedy „Piękna i Bestia” wytwórni Disneya. Mój dziadek, jako nestor rodu, został wytypowany na osobę towarzyszącą mi w tej niezwykłej podróży do kina na film… To była niedziela, bardzo ładna zresztą. Ubrałam się odświętnie – sukienka, „lakierki” i torebka do kompletu, połyskująca oczywiście. W torebce cukierki – nie wyobrażałam sobie, że torebka może służyć do czegoś innego niż do transportowania cukierków. Tak przygotowana zostałam odprowadzona do dziadka i ruszyliśmy do kina Polonia, miejsca dla mnie absolutnie tajemniczego i niezwykłego, do którego miałam po raz pierwszy wejść! Kupiliśmy bilety, zajęliśmy miejsca i czekaliśmy. Ja bardzo podekscytowana, dziadek chyba nieco znudzony. Światła zgasły i zaczęła się magia. Przez godzinę i 30 minut siedziałam w za dużym dla mnie fotelu i chłonęłam wszystko, obraz, muzykę, dialogi. Zapomniałam o cukierkach (dziadek jako wielki fan cukierków doskonale o nich pamiętał, zjadł wszystkie), o eleganckim stroju, który napawał mnie taką dumą – dałam się ponieść pięknej opowieści. To nie był dzień dziecka, ale dla mnie to było wielkie święto i jedno z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa. Odtąd każde wyjście do kina było wyjątkowe.

Kino pozwala nam na chwilę oderwać się od rzeczywistości, a dzieci potrafią się w filmie całkowicie zatracić. Warto o tym pamiętać, bo choć co tydzień premierę ma film przeznaczony dla dzieci, nie każdy dla dzieci się nadaje. To na nas dorosłych spoczywa odpowiedzialność wyboru odpowiedniego tytułu – takiego, który zostanie z naszym dzieckiem na długo. Film może wywołać wielki uśmiech, albo łzy wzruszenia, może być tematem wspólnych rozmów i niekończącą się inspiracją do zabaw. Zadbajmy o to, żeby każde wyjście do kina było zapamiętane i niesamowite. Wybierajmy odpowiednie tytuły dla naszych pociech, a magia kina zrobi resztę.

„Piękna i Bestia” do dzisiaj jest jedną z moich ulubionych animacji, a kino stało się moim sposobem na życie. Każdemu dziecku życzę, aby spędziło przed dużym ekranem tyle cudownych chwil co ja i zapraszam na Dzień Dziecka do Kina ECK.

10:00 DZIECIAK RZĄDZI
12:00 PIĘKNA I BESTIA

Ewelina