Ciekawe Wydarzenia

KINO SAMOCHODOWE 2020

27.05.2020 - 28.08.2020
KINO SAMOCHODOWE 2020

W tym roku wcześniej niż zazwyczaj, ruszamy z Kinem Samochodowym. Ten rok jest pod wieloma względami szczególny. Tęsknimy za naszymi widzami, a z racji tego, że nie możemy się spotkać w ramach kina tradycyjnego, przyspieszamy start Kina samochodowego.

Rozpoczynamy już 27 maja o godz. 21:00, filmem „Zimna wojna”! Miejsce naszego Kina samochodowego, to oczywiście Targowisko Miejskie (Ul. Targowa 3).  Wstęp wolny!

Regulamin wydarzenia znajduje się TUTAJ. Prosimy o zapoznanie się z nim, przed wydarzeniem. Jest to szczególnie ważne, jeżeli chodzi o poprawne przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Mamy dla Was przygotowane jeszcze więcej seansów, szczegóły już niedługo!

Twórcy nagrodzonej Oscarem „Idy” przeniosą nas tym razem do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu „Zimna wojna” będzie… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

W rolach głównych zobaczymy Joannę Kulig, Tomasza Kota, Agatę Kuleszę oraz Borysa Szyca. Paweł Pawlikowski jest nie tylko reżyserem, ale także – wraz z Januszem Głowackim – autorem scenariusza. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal. Zdjęcia rozpoczęły się w styczniu 2017 i zakończyły na początku sierpnia br. Ekipa kręciła nie tylko w Polsce, ale również Francji i Chorwacji. Obraz jest koprodukcją polsko-francusko-brytyjską. Polskim producentem filmu jest Ewa Puszczyńska ze studia Opus Film, a dystrybutorem firma KINO ŚWIAT.